הרשמו עכשיו לחדשות ועדכונים

קניה של ביטקוין ועוד מטבעות עם כרטיס אשאי
מסחר בביטקוין
מסחר בביטקוין בישראל
מסחר בביטקוין לישראלים

כ-20 עובדות מעניינות על הביטקוין שלא ידעתם

1. ב -22 במאי 2010, Laszlo Hanyecz עשה את העסקה הראשונה בעולם בכך שקנה שתי פיצות בג'קסונוויל, פלורידה עבור 10,000 ביטקויןנים.
 

2. הסכום המשוער לחציבה יומית של ביטקוין הוא כ-3700 יחידות.

 

3. סטושי נקמוטו היה הכינוי של היוצר או היוצרים של הביטקוין - שם בדוי.

 

4. אותם אנשים או אדם המציאו גם את מסד הנתונים Blockchain.

 

5. נכון ל -24 במאי 2017, רבים האמינו כי סטושי נקמוטו החזיק ביותר ממיליון מטבעות ביטקוין, עם ערך מוערך ב כ -7 מיליארד דולר. ( נכון לאז, נכון להיום הערך קרוב ל-20 מיליון דולר)


6. טוענים כי נקמוטו הוא אדם החי ביפן ונולד ב -5 באפריל 1975.

 

7. על פי הפרופיל של נקמוטו משנת 2012 ניתן להבין כי הוא גבר בן 37 שחי ביפן אך המון טוענים כי הוא לא יכול להיות יפני עצם העבודה שהאנגלית שלו מושלמת ובכל רשת ביטקוין לא ניתן למצוא הזכר אחד ליפנית.

 

8. רק 21 מיליון יחידות ביטקוין הולכות להיות קיימות.

 

9. ונקובר,קולמביה, היא העיר הראשונה שהיה בה כספומט של ביטקוין.

 

10. שום ישות אינה שולטת בביטקוין.

 

11. חציבה וכרייה של ביטקוין בשפה פשוטה אומרת שאדם משתמש במחשב שלו או בשרת (יכול להיות גם מספר רב של מחשבים\שרתים) בכדי לפתור נוסחאות מתמטיות ולתרום לפיתוח של רשת הביטקוין.

 

12. אחת התכונות היותר משמעותיות של הביטקוין היא שאי אפשר לגבות מכם תשלום בכח ( כמו הוצאה לפעול לדגומה) ומצד שני ברגע שעסקה נעשתה, אי אפשר לבטל אותה.

 

13. האל פיני (4 במאי 1956 - 28 באוגוסט 2014) היה חלוץ קריפטוגרפי לפני הביטקין והאדם הראשון (מלבד נקמוטו עצמו) שהשתמש בתוכנה כי לדווח על תקלות, באגים ולתקן את השגיאות.

 

14. מטבעות הביטקוין מוחזקים בארנקים דיגיטליים בדיוק כמו ארנק פרטי.

 

15. איבוד הארנק הדיגיטליי משמעותו איבוד כל מה שהיה בתוך הארנק.

 

16. אף אחד אינו יכול לקחת ביטקוין מהארנק שלכם מבלי הרשות שלכם, כמו כן, ניתן לראות כמה ביטקוין יש בכל כתובת ארנק (בלי לדעת למי הוא שייך) בכל רגע נתון.

 

17. כאשר אתם מאבדים את הארנק שלכם עם הביטקוין שלכם, הביטקוין הולכים לאיבוד ברשת ולעולם לא יוכלו להיות בשימוש יותר.

18. במאמר שפורסם ב- New Yorker בשנת 2011, טען יהושע דייוויס כי הוא צמצם את זהותו של נקאמוטו למספר אנשים אפשריים, כוללים את: הסוציולוג הכלכלי הפיני ד"ר וילי לדדונוירטה והסטודנט האירי מיכאל קלייר ולאחר מכן סטודנט לתואר בקריפטוגרפיה בטריניטי מכללת דבלין.

19. ברגע שיש לכם ארנק ביטקוין, אתם משתמשים בשיטת תשלום מסורתית כגון כרטיס אשראי, העברה בנקאית (ACH), או כרטיס אשראי של ביטקוין בכדי לקנות או למכור בביטקוין.

 

20. רבים טוענים כי הביטקוין נוצר על ידי צוות של אנשים ולא מאדם אחד למרות שהמערכת תומכת בעסקאות המספיקות לאדם אחד ( כמה בודדות בשניה וזאת הסיבה למה לוקח זמן למטבעות לעבור מחשבון לחשבון.

מסחר בביטקוין עם עמלות נמוכות