3 טיפים פשוטים להתחיל לסחור במטבעות וירטואליים

אחרי שהבנו מה זה ביטקוין ומה זה איטריום הגיע הזמן לסחור בהם בצורה הנכונה ביותר.


החלום על עולם וירטואלי הפך כעת למציאות הקריפטית(מטבעות וירטואלים). השווקים נאבקים לאמץ את ה-Blockchain, כמו גם את המטבעות כי הם כנראה יהיו הכלכלה החדשה. מי שהכי מרוויח כיום בשוק המטבעות הוירטואלים והביטקוין בינהם אלה הסוחרים. עכשיו, יש דבר אחד שצריך ללמוד על מסחר: אין מסחר מושלם. אף אחד לא מנצח את השוק תמיד, אף אחד. המסחר הוא כמו לשחק בלאק ג'ק מול מישהוא שמחזיק ברוייאל פלאש כל הזמן (אי אפשר לנצח). הדבר הטוב ביותר שאנחנו ממליצים לכם לעשות הוא לשאוף להיות חכם ומעודכן ככל האפשר ולוודא שההשקעות שלכם אינם ניחושים אלה החלטות שבאו על ידי מחקר או הסתמכות על מישהוא \ משהוא אמין.

ברגע שהבנתם כי אף אחד לא יכול לנבא את השוק ב100% אתם יכולים לקחת את הרגשות שלכם מתוך המשוואה אחוצה מה שיעזור בלפתח יכולת מסחר.

כדי להבין את העניין טוב יותר, צריך להבין כי עסקאות של מטבעות וירטואלים כמו הביטקוין הם בעצם יותר כמו מט"ח ופחות מניות. יתר על כן, מערכת המטבעות הדיגיטאלים מבוזרת לחלוטין וכל מה שקשור למניות או כל טכניקה שבאה משם לא רלוונטית בתחום הזה, אין קשר לשום בנק , הנפקה וכולי...

 


טיפ ראשון

ההמלצה למסחר בביטקוין היא להתחיל להשקיע עם הרעיון של לפדות החוצה על בסיס יומי או שבועי במידה ואנחנו רוצים להרוויח על הבדלי שערים או שאפשר לחכות שנה או יותר ורק אז למכור את מטבעות הביטקוין אבל בשביל זה עלינו להיות בעלים שלהם, במסחר אנחנו לא באמת קונים אותם אלא משיקעים מול חברות מט"ח.

למה כדי להחזיק במטבע שנה או יותר? ביטקוין הוא נכס, ככל שנחזיק בו יותר כך גדל הסיכוי להרוויח על הצמיחה שלו אבל לא לכולם יש סבנות או את הסכומים הנדרשים אז הם סוחרים(מה שלדעתנו עדיף) ומרוויחים כסף בכל כמה ימים.

 


טיפ שני


אם האסטרטגיה שלנו למסחר בביטקוין נושאת את המטבע על פני תקופה ארוכה, אז כדי לשקול לעשות עלות ממוצעת של דולר מול שקל (DCA) אסטרטגיה. DCA יגן על הסיכון שלנו על ידי כך שנשקיע בביטקוין לאורך זמן ללא קשר למחיר. אם אתם מתכננים להיות פעילים יותר עם ההשקעות  אז כדי להסתכל על כמה מחירים אדומים לפני שאתם קונים, כך תוכלו לדעת שאתה נכנס לשוק במצב נכון.


 

טיפ שלישי

גידור סיכונים הוא מה שמפריד בין אלה שיש להם אסטרטגיה מוצלחת למסחר בביטקוין ואלה שלא. כדי לגדר את הסיכון, להגדיל סיכוי הצלחה ולהוריד סיכוי הפסד אסור לנו לשכוח את Altcoins, Ethereum, Monero, Litecoin, כל האפשרויות האלו שוות השקעה יחד עם הביטקוין. משקיע טוב יודע לעשות גיוון בתיק השקעות שלו כדי שאם יפסיד טיפה במקום אחד ידע שהרוויח הרבה במקום אחר וככה כל הזמן להיות במצב של רווח. הדרך הטובה ביותר ליישם אסטרטגיה זו היא על ידי הקצאת 50% שלהתיק לביטקוין ולחלק את ה- 50% הנותרים בין 3 או יותר מטבעות וירטואלים אחרים, לדוגמא האירטיום שעלה פי 10 מתחילת 2017 ( מ30$ ל300$ ליחידה).
 

מסחר בביטקוין בישראל

  כתבות בנושא

מסחר בביטקוין
מסחר בביטקוין לישראלים