מסחר לישראלים בזול

כתבות בנושא     

  כתבות בנושא

גדילתו והתפתחותו של האיטריום(איתריום)

כמו Blockchains ציבוריים אחרים, מערכת האיטריום מתכוונת לתמוך במשתמשים רבים ככל שהיא יכולה, הבעיה היא שהיום אנחנו לא באמת יודעים את גבולות הפלטפורמה.

בגלל קושי בקידוד של חישוב לכל בלוק, ה-Blockchain של האיטריום תומך כיום כ -15 עסקאות לשנייה לעומת 45,000 של ויזה.
נכון להיום המון אנשים ומפתחים עובדים על המערכת הזאת כדי ליעל אותה וזה לא כל כך פשוט אבל בעתיד צופים כי המערכת הזו תאכל לעמוד בכמות עסקאות כמו ויזה.

 

קנה מידה וקושי

איטריום וביטקוין משתמשים בהמון טריקים טכניים כדי לדעת כמה מטבעות יש בכל חשבון אבל לא לדעת של מי החשבון באופן פרטי, כמובן שהם גם לא שתמשים בשום סמכות מרכזית או גוף מנהל.

הבעיה היא שזה מסובך לשמור על איזון תוך הגדלת מספר המשתמשים (במיוחד עד לנקודה שבה אנשים ממוצעים יכולים להשתמש במערכת כדי לקנות קפה או להפעיל יישומים).

הסיבה לכך היא כי מערכת האיטריום תלויה ברשת של "צמתים", כל אחד מהצמתים מאחסן את כל עסקאות האיטריום ומאחסן חוזים. זאת בהחלט משימה מסורבלת, במיוחד מאז שהמספר הכולל של העסקאות גדל מדי 10-12 שניות עם כל בלוק חדש.

הדאגה היא שאם מפתחים יגדילו את הגודל של כל בלוק כדי שיתאים לעסקאות נוספות, הנתונים שכל צומת ברשת תצטרך לאחסן יגדלו בצורה קיצונית ויסלקו אנשים מחוץ לרשת. אם כל צומת בנפח מספיק גדול, רק לכמה חברות גדולות יהיו המשאבים כדי להפעיל אותן.

למרות אי הנוחות, הפעלת רשת מלאה היא הדרך הטובה ביותר למשתמשים לנצל את הפרטיות והאבטחה. הפיכת רשתות מלאות למסובכות יותר להפעלה תגביל עוד יותר את מספר האנשים שיכולים לאמת את העסקאות בעצמם.


פיצול

בתוך מערכת האיטריום יש המון קבוצות עם תפקידים שונים שכל אחת מהן מתמודדת עם בעיות מדרגות שונות.

בעיה אחת היא שכל רשת צריכה לאחסן את המצב המעודכן של כל חשבון ברשת. טכנית הפיצול או Sharding למעשה מפרקת את הנתונים לחלקים ומפזרת אותם בשרתים שונים.
המטרה של הפיצול היא להתרחק מהצורך 'מלא עד 0 מקום' ברשתות.

כל רשת מאחסנת קבוצת שונה של נתונים ומאמתת רק את העסקאות בה. הרשת צריכה לדעת על עסקאות או בלוקים שלא מאוחסנים ואז היא מוצאת רשת אחרת עם המידע שהיא צריכה.

הבעיה עולה בעקבות כך שהתהליך הוא לא בדיוק חסר אמון אבל במודל זה הרשתות צריכות להסתמך על רשתות אחרות.

מערכת האיטריום רוצה לפתור את בעיה זו באמצעות 'תמריצים קריפטו-כלכליים' המניעים שחקנים במערכת לפעול בדרך מסוימת - במקרה זה, כדי להבטיח שרשתות יעבירו מידע חוקי לרשתות אחרות.

 

עסקאות מחוץ לבורסה


עסקאות מחוץ לרשת יכולות להביא את יכולות הטכנולוגיה קרוב יותר לאופן שבו נאמר למשתמשים כי היא אמורה להיות - מהירה וכמעט בלתי מוגבלת באספקה ועדיין אינה דורשת ממשתמשים לסמוך על מתווך כלשהו.

הסיבה שזה עובד, בתיאוריה, היא כי כל צד יכול להחזיר את העסקה בחזרה ל- Blockchain בכל עת שרוצים וזה בעצם נותן לשני הצדדים את היכולת לסיים את האינטראקציה.

כמה זמן יידרש לדבר להתפתח ולגדול?


זו שאלה מסובכת, שכן יש עדיין הרבה ניסויים שקורים נכון להיום.
במילותיו של היוצר ויטליק בוטרין, המטרה ארוכת הטווח היא שהפלטפורמה תהיה מסוגלת לעבד עסקאות כמו ויזה או אפילו טוב יותר.


נכון להיום האיטריום יכול להתמודד עם מספר עסקאות מצומצם כל שניה אבל זה לא ייקח זמן רב עד שהמערכת הזאת תגיע לרמה שהיא יכולה להשוות את עצמה לויזה או למאסטר קארד.

מסחר בביטקוין בישראל
מסחר בביטקוין
קניה של ביטקוין באשראי