מסחר לישראלים בזול

איך עסקאות הביטקוין עובדות?

עסקאות ביטקויין נשלחות מארנקים אלקטרוניים שבעצם ​​חתומים דיגיטלית עבור אבטחה. כל אחד ברשת יכול לראות את העסקה, ואת ההיסטוריה של העסקה ניתן לייחס בחזרה לנקודה שבה מטבעות הביטקויין הופקו.

החזקה (בעלות) של מטבעות הביטקויין היא מצוינת במידה ואתם מאמינים שהמחיר יעלה, אבל בסופו של יום, כל המהות של המטבע הזה הוא למכור והלרוויח, נכון?

אז כאשר אנו מוכרים את המטבע הווירטואלי, איך העסקה מתבצעת בפועל?

 

אין מטבעות ביטקויין רק רשומות של עסקאות


הנה הדבר המצחיק על הביטקויין: הם לא קיימים בשום מקום, אפילו על הכונן הקשיח. אנחנו מדברים על זה שיש מטבעות ביטקויין, אבל כשמסתכלים על כתובת ביטקויין מסוימת אין בה ביטקויין דיגיטלי שמוחזק בה, באותו אופן שאפשר להחזיק £ או דולר בחשבון הבנק. לא ניתן להצביע על אובייקט פיזי, או אפילו קובץ דיגיטלי, ולומר "זה ביטקויין".

במקום זאת, יש רק רשומות של עסקאות בין כתובות שונות, עם יתרות שגדלים או פוחתים עקב מכירה או קבלה של ביטקויין. כל עסקה שהתרחשה אי פעם מאוחסנת בספר חשבונות ציבורי ענק שנקרא "שרשרת הבלוקים". אם אתם רוצים לדעת את היתרה של כתובת ביטקויין מסוימת, לא תמצאו שם כלום, תצטרכו לחפור עמוק בתוך ה-blockchain.

כיצד נראית עסקה?


אם דני שולח כמה חתיכות לשירה, העסקה תהיה מחולקת לשלושה חלקים של מידע:
א. קלט -  זהו תיעוד של איזה כתובת ביטקויין הייתה בשימוש בשביל לשלוח את המטבעות הווירטואליים של שירה מלכתחילה.
ב. כמות - זהו הסכום של מטבעות הביטקויין, הסכום של המטבעות שדני שלח לשירה.
ג. פלט - זוהי כתובת הביטקויין של שירה.

 

איך זה נשלח?

כדי לשלוח מטבעות ביטקויין יש צורך בשני דברים: כתובת ביטקויין ומפתח פרטי. כתובת ביטקויין נוצרת באופן אקראי, היא פשוט רצף של אותיות ומספרים. המפתח הפרטי הוא עוד רצף של אותיות ומספרים, אבל שלא כמו כתובת הביטקויין, זה נשמר בסוד.

כתובת ביטקויין היא כמו כספת עם חזית זכוכית. כולם יודעים מה יש בה, אבל רק המפתח הפרטי יכול לפתוח אותה כדי לקחת או לשים דברים בה.

כאשר דני רוצה לשלוח ביטקויין לשירה, הוא משתמש במפתח הפרטי שלו כדי לחתום על הודעה עם קלט (עסקאות המקור של המטבעות), כמות ופלט (הכתובת של שירה).

לאחר מכן הוא שולח אותם מארנק הביטקוין שלו לרשת של ביטקויין, רשת רחבה יותר. האנשים שחוצבים את הביטקויין דואגים לאמת את העסקה, לשים אותה לתוך בלוק העסקה ובסופו של דבר לפתור אותה.

למה אני צריך לפעמים לחכות שהעסקה שלי תתבצע?


הכורים צריכים לאמת את העסקות שבוצעו כדי לתת חותם שהן אמתיות, זה יכול לקחת בין כמה שניות ל 10 דקות נכון להיום, בעתיד יהיו הרבה יותר כורים ודבר כזה ייקח פחות משניה.

זה יכול לקחת מס דקות ,כלומר, ייתכן שיהיה עליכם לעשות כוס קפה ולחזור שוב בעוד זמן קצר לפני שתכלו להוריד את המוצרים הדיגיטליים או לנצל את השירות.

מצד שני, כמה סוחרים או ברוקרים לא ייתנו לכם לחכות עד שהעסקה אושרה. הם למעשה יקחו סיכון עליכם בהנחה שאתם לא תנסו להעביר את אותם מטבעות הביטקויין למקום אחר לפני שהעסקה מאושרת. זה קורה לעתים קרובות עבור עסקאות ערך נמוכות שבהן הסיכון הונאה הוא לא גבוהה.

 

מה יקרה אם כמות הקלט והפלט אינה תואמת?


בגלל שמטבעות הביטקויין קיימים רק כרשומות של עסקאות, אתם יכולים בסופו של דבר להיות עם כמות עסקאות  שונות רבות הקשורות כתובת ביטקויין מסוימת.

א' שלח ל- ב' שתי חתיכות, ג' שלח ל- ב' שלוש חתיכות ו-ד' שלח ל- ב' חתיכה אחת, כל העסקאות נפרדות בזמנים שונים.

עסקאות אלה אינן משולבות אוטומטית בארנק של ב', אלא פשוט יושבות שם כמו רשומה של עסקאות שונות.

 

כאשר דני רוצה לשלוח מספר מטבעות ביטקויין לשירה, הארנק שלו ינסה להשתמש ברשומות העסקה עם כמויות שונות המספקות את מספר המטבעות ביטקויין שהוא רוצה לשלוח לשירה.
רוב הסיכויים שדני רוצה לשלוח מטבעות ביטקויין לשירה, לא יהיה לו בדיוק את אותו המספר של מטבעות הביטקויין כמו בשאר העסקאות, אולי הוא רוצה לשלוח 1 וחצי חתיכות לשירה.

 

האם יש עמלות?


לפעמים, לא באופן גורף.
העמלות מחושבות באמצעות גורמים שונים. ישנם ארנקים המאפשרים לראות את עמלת העסקאות באופן ידני. כל חלק מעסקה שלא נאסף על ידי המקבל או הוחזר כשינוי נחשב לעמלה.
כורים רבים ביצעו עסקאות ללא עמלות. נכון להיום, כמות הביטקויין שניתן לכרות צנחה מפעם ודורשת המון עבודה. אנחנו לא נראה הרבה עסקאות ללא עמלה.
בעבר, אחד הדברים המתסכלים עם עמלות עסקה היה החישוב המסובך ונכון להיום זה הרבה יותר קל היות והטכנולוגיה התקדמה.

 

האם ניתן לקבל קבלה?

ביטקוין לא נועד באמת לקבלות. אמנם יש שינויים קרובים בגרסה 0.9 שתשנה את הדרך לתשלומים, מה שהופך אותם הרבה יותר ידידותיים למשתמש.


מה אם אני רק רוצה לשלוח חלק ביטקוין?

ניתן לשלוח כל חלקיק של ביטקוין, בין אם זה עשירית מאית או אלפית, נעשה חישוב יחסי בין מחיר לבין כמות, כמו לקנות X גרם של פיצוחים בפיצוציה כשאר המחיר המופיעה על השלט הוא לקילו.

כתבות בנושא     

מסחר בביטקוין בישראל

  כתבות בנושא

קניה של ביטקוין באשראי
מסחר בביטקוין