איך טכנולוגית הבלוקצ'יין עובדת?

כתבות בנושא     

כתבות בנושא     

שיטת העבודה של בלוקצין
רשת הבלוקציין
מערכת הבלוקצין
מערכתת הבלוק ציין
איך נראת מעכת הכניסה של הבלוקציין
מחשבים מעבירים מידע לשרים
מערכת הבלוקציין בפשטות

- כל אחד מהם מחזיק במפתח דיגיטלי פרטי ובמפתח פומבי.

המטרה העיקרית של הטכנולוגיה הזאת היא ליצור רשת אינטרנטית מאובטחת וחסויה, הזהות שלנו מבוססת על החזקת מפתחות פרטים מוצפנים.

השילוב של שתי מפתחות אלו נותן לנו חתימה דיגיטלית מוצפנת, החתימה הדיגיטלית הזו מספקת שליטה ובעלות.

זהות


שליטה חזקה על הבעלות אינה מספיקה כדי להבטיח קשרים דיגיטליים. בזמן שבעיית האימות נפתרה, יש לשלב אותה עם אמצעיי אישור עסקאות והרשאות .
עבור Blockchains, זה מתחיל עם רשת מבוזרת.

 

רשת מבוזרת


את היתרון ואת הצורך ברשת מבוזרת ניתן להבין על ידי "אם עץ אחד נופל ביער שלם של עצים" רק בעולם של המחשבים.

 

אם עץ נופל ביער ויש לנו מצלמות שמתעדות את הנפילה, אנחנו יכולים להיות די בטוחים כי העץ נפל. יש לנו ראיות, גם אם הפרטים (מדוע או איך) עשויים להיות לא ברורים.

 

הערך העיקרי של הבלוקצ'יין בביטקוין הוא שמדובר ברשת גדולה שבה המצדדים, כמו המצלמות באנלוגיה, מגיעים לקונצנזוס שהם עדים לאותו הדבר בעת ובעונה אחת. במקום מצלמות, הם משתמשים באימות מתמטי.

בקיצור, גודל הרשת חשוב לאבטחת הרשת.

זו אחת התכונות הכי אטרקטיביות של Bitcoin blockchain - היא כל כך גדולה ובעלת כוח מחשוב כל כך גדול ויעיל. בזמן הכתיבה הביטקוין מאובטח על ידי 3,500,000 TH / s שזה בעצם יותר מ10 אלף בנקים שעובדים במקביל. Ethereum, שהוא עדיין חדש מאובטח על ידי 12.5 TH / s שזה יותר מאשר גוגל וזה רק בכמה שנים בודדות!


 

מערכת הרשומה

כפי שדיברנו בעבר על מה הוא Blockchain, ישנן שלוש טכנולוגיות עיקריות שמשתלבות כדי ליצור את הבלוקצ'יין. אף אחת מהן לא טכנולוגיה חדשה אבל השילוב ביניהם קלטני.


הטכנולוגיות הן:

1. קריפטוגרפיה של מפתח פרטי

2. רשת מבוזרת עם ספר חשבונות משותף

3. תמריץ לשירות העסקאות, הרשומות והאבטחה של הרשת.

 


הסבר כיצד טכנולוגיות אלו פועלות יחד כדי לקיים את כל המערכת הדיגיטלית

מפתחות מוצפנים:
- שני אנשים מעוניינים לעשות עסקה באינטרנט.

כאשר מפתחות קריפטוגרפיים משולבים עם רשת זו, מתגלת צורה יעילה במיוחד של אינטראקציות דיגיטליות. התהליך מתחיל עם A שבעצם לוקח את המפתח הפרטי שלהם, מה שהופך הודעה כלשהי (במקרה שלו - ביטקוין), לשלוח סכום מסוים של מטבעות ווירטאוליים ולצרף את המפתח של חיבור B.

 

פרוטוקול

מכילה חתימה דיגיטלית, חותמת זמן ומידע רלוונטי שמשודר לכל הצמתים ברשת.

פרוטוקול רשתי

בנאדם ראלי עשוי לאתגר את סיפור העץ שנפל ביער עם השאלה הבאה: למה שיהיו מיליון מחשבים עם מצלמות שרק מחכות להקליט אם עץ נפל? במילים אחרות, איך ניתן להשתמש בכוח המחשבים הללו להפוך את כל הרשת לרשת מאובטחת?

 

הבלוקצ'יין הם הציבור שעובד על כרייה. הכרייה בנויה בצורה ייחודית ועונה על השאלה העתיקה של הכלכלה - הטרגדיה של נחלת הכלל.

 

על ידי זה שאנחנו נותנים למחשבים שלנו לעבוד על מערכת הבלוקצ'יין אנחנו נקבל תגמול בביטקוין או במטבעות אחרים. כמו כן, האינטרס הכללי של כל אדם שחוצב הוא לתרום למערכת ולסייע לרשת.

 

במקרה של הביטקוין, המטרה של הפרוטוקול הוא לחסל את האפשרות כי אותו מטבע הביטקוין יהיה בשימוש בכמה עסקאות נפרדות באותו הזמן.

מערכת הביטקוין שואפת לפעול כמו זהב ורכוש. מטבעות הביטקוין ויחידות הבסיס שלהם (דבר הנקרא- satoshis) חייבים להיות ייחודים, להיות בבעלות (חזקה) ובעלי ערך כספי. כדי להשיג זאת, צמתים המשרתים את הרשת ויוצרים ומתחזקים את ההיסטוריה של העסקאות עבור כל ביטקוין, זאת על ידי כריה על מנת לפתור בעיות מתמטיות של הוכחת עבודה.

 

הם בעצם מצביעים עם כוח העיבוד שלהם, מביעים את הסכמתם על בלוקים חדשים או דחיית בלוקים לא חוקיים. כאשר רוב הכורים מגיעים לאותו פתרון, הם מוסיפים בלוק חדש לרשת. בלוק זה הוא חותמת זמן, והוא יכול גם להכיל נתונים או הודעות.

 

סוג, כמות ואימות העברה יכולים להיות שונים עבור כל Blockchain. דבר הנעשה דרך פרוטוקול ה-Blockchain או דרך כללים עבור מה היא עסקה תקפה ומה היא עסקה מזויפת, או יצירה של אימות של בלוק חדש. תהליך האימות יכול להיות מותאם לכל Blockchain. ניתן ליצור כללים ותמריצים רק כאשר יש מספיק צמתים המגיעים להסכמה על איך העסקאות צריכות להיות מאומתות.

 

אנחנו כרגע בתקופה של פיתוח Blockchain שבו ניסויים רבים מתרחשים ומתפתחים. המסקנות היחידות שצוינו עד כה הן שעדיין לא הבנו ב100% את מיומנות הפרוטוקולים של בלוקצ'ין.

 

כך נראה תיאור הבלוקציין באופן חזותי:

  כתבות בנושא

קניה של ביטקוין באשראי