קניית ביטקוין בישראל

אחרי שקראנו את הבסיס על הביטקוין, עכשיו נשאלת השאלה - איך ניתן לקנות ביטקוין?
נכון להיום ניתן לקנות ביטקוין משני מקורות - ישירות מאנשים אחרים או באמצעות שווקים.
ניתן לשלם על המטבעות הללו במספר דרכים - החל ממזומן, כרטיס אשראי, העברה בנקאית, או אפילו עם מטבעות וירטואליים אחרים, הכל תלוי בצד המוכר, מיהו, איפה הוא נמצא ואיך הוא מעדיף לקבל את הכסף.

 

באופן מפתיע, זה עדיין לא קל לקנות ביטקויין עם כרטיס האשראי או עם PayPal.
הסיבה לכך היא כי עסקאות כאלה יכולות בקלות להפוך לביטול בשיחת טלפון לחברת האשראי (כלומר 'Chargebacks').  מאוד קשה להוכיח מי הבעלים של המטבע היות והביטקויון עובר המון ידיים.

עם זאת, האפשרויות גדלו לאחרונה עבור הצרכנים במדינות מסוימות.

שלב ראשון - ארנק וירטואלי


היות והביטקוין אינו עובד עם הבנקים, בכדי לאחסן ולשמור את המטבעות צריך ארנק וירטואלי.
ארנקים שונים יספקו רמות שונות של אבטחה בהתאם לרמות האבטחה שאתם רוצים.


האפשרויות העיקריות הן:

(1) ארנק תוכנה המאוחסן בכונן הקשיח של המחשב

(2) שירות מקוון מבוסס אינטרנט

(3) שירות 'כספת' אשר שומר על מטבעות הביטקוין. שירות המוגן באופן לא מקוון או ארנק רב-תכליתי שמשמש כמספר מפתחות כדי להגן על החשבון.

חסרון:

אם אדם מסוים שומר את הביטקוין במחשב הפרטי שלו הוא צריך להקפיד לגבות את הארנק האישי באופן קבוע במקרה שהכונן מתקלקל.
למידע נוסף על אחסון מטבעות ביטקוין, לחצו כאן.

 

אזהרות על ברוקרים, ארנקים ובנקים


למרות דרישות הזהות מצד הברוקרים, ברוקרים וארנקים לא מספקים את אותן הגנות לאחסון הביטקוין שהבנקים מספקים.
לדוגמה, לעתים קרובות אין ביטוח או שיש ביטוח מוגבל עבור חשבון הביטקוין. אם ברוקר פושט רגל או נשדד על ידי האקרים אזי שהמטבעות המאוחסנים אבודים.
לביטקוין אין מעמד חוקי כמטבע ברוב העולם והרשויות בדרך כלל לא יודעות איך הכי טוב לגשת לגניבות בתחום. כמה ברוקרים למט"ח זיכו לקוחות במקרים מסוג זה, אבל בשלב זה הם אינם מחויבים מבחינה משפטית לעשות זאת.
יתר על כן, אם גנבה מתבצעת מארנק פרטי של אדם מסוים בעקבות אבטחה לקויה אין ביכולתו לאתר או להחזיר את המטבעות הגנובים.

 

לאחר שסיפקנו לכם מידע שקצת מרתיע - כמובן, כמות עסקאות הביטקוין רק עולה וגדילה, כאשר עם הזמן מנגנוני האבטחה, החוקיות והנורמה בה מתבצעות עסקאות הופכת לשגרת היום-יום. החברות עליהן אנו ממליצים לקניה \ מכירה וסחר עובדות בנפח ענק ברחבי העולם, כך שניתן להיות שקטים בעבודה מולם.
 

עסקות פנים מול פנים


אם אתם גרים בעיר, רוצים אנונימיות או לא רוצים לבוא במגע עם הבנק, האפשרות הקלה ביותר לרכוש מטבעות ביטקוין היא לעשות פגישה פנים מול פנים ולבצע מכירה או רכישה.
ניתן להגיע לדיזינגוף 99 בתל אביב (חנות ביטקוין) בשביל לעשות את העסקה פנים מול פנים.
ישנם שיקולים ביטחוניים גם לקונים וגם למוכרים, במיוחד אם מדובר בעסקה גדולה. כדאי להיפגש במקום ציבורי הומה. לא נפגשים בבתים פרטיים ומשתדלים לקחת כל אמצעיי הזהירות האפשריים שבידכם.
גם כאשר מתבצעת פגישה פנים מול פנים, חייבת להיות גישה לארנק הביטקוין בין אם זה בטלפון, טאבלט או מחשב נייד כדי לקבל או למכור את המטבעות (ביטקוין, איטריום וכו').
ישנו עוד פתרון לרכישת מטבעות ביטקוין פנים מול פנים. ישנם קבוצות בפייסבוק או קבוצות meet up (שעושות דברים דומים) וכך ניתן להיפגש עם מספר אנשים כקבוצה ולהרגיש בטחון רב יותר.

 

בהתאם למוכר, ניתן לשלם פרמיה של סביב 5%-10% מעל מחיר החליפין של סחר פנים אל פנים, לנוחות ופרטיות. סוחר בעל שם ינהל משא ומתן על המחיר לפני הפגישה, אבל רבים לא ירצו לחכות זמן רב מדי, כי הערך של הביטקוין משתנה בקצב מהיר.
מוכרים מסוימים עשויים להשתמש בחשבון הPayPal, אם כי רובם מעדיפים במזומן.

היינו ממליצים להיזהר על העברות בחשבון הPaypal מהסיבה הפשוטה שלאחר זמן מה מהעברה ניתן לבטלה ולא תוכלו להוכיח ולקבל את כספכם חזרה.

כספומטים של ביטקויין


למרות שזה מושג קצת חדש בעולם, ישנם יותר ויותר כספומטים של ביטקויין, נכון להיום יש אחד בדיזינגוף 99 בתל אביב.
כספומט ביטקוין הוא כמו חילופי מטבעות פנים אל פנים, אבל עם מכונה, אתם מכניסים את המזומנים שלכם או סורקים את הארנק הנייד שלכם.
שערי חליפין עשויים להשתנות, הם עשויים להיות כל דבר בין 3% ל 8% על מעל למחיר של שער חליפין רגיל, כמו כן ניתן לרכוש או למכור עד סכום של 5000 שקל יומי לארנק.

 


לסיכום


רכישת מטבעות ביטקויין לא תמיד קלה כמו שמצפים ממנה, החדשות הטובות הן: מספר האפשרויות לקנייה ומכירה של ביטקוין גדל, זה נעשה קל יותר עם הזמן. בקרוב זה יהיה פשוט כמו ללכת לכספומט ולהוציא דולרים או יורו מחשבון של שקלים. חלק מהאופציות לקניה \ מכירה אפילו לא בהכרח דורשות ארנק ביטקוין או גישה לאינטרנט כלל.

כתבות בנושא     

מסחר בביטקוין בישראל

הירשמו לחברה הישראלית שיושבת באירופה בכדי לקנות ביטקוין או איטריום

קניה של ביטקוין באשראי
קני של ביטקוין
מסחר בביטקוין