מסחר לישראלים בזול
קניה של ביטקוין באשראי

איך ניתן להשתמש באיטריום(איתריום)?

מסחר בביטקוין בישראל

אחרי שהבנו בגדול מה הוא איטריום, אנחנו גם צריכים להבין מה לעשות איתו.

המחשבה על שימוש באיטריום יכולה להישמע מאיימת אבל היא יכולה להיות מאוד מתגמלת.


האיטריום לא יכול להיות אינטואיטיבי כמו האינטרנט כפי שאנו מכירים אותו היום, אבל עדיין, כל אחד עם מחשב או טלפון יכול לנסות את הפלטפורמה כל עוד יש בבעלותם איטריום - חתיכות ייחודיות של קוד המאפשרת עדכונים של ה-Blockchain במערכת.

ארנקי איטריום

ראשית, צריך מקום מאובטח לאחסן את מטבעות האיטריום שלנו (או לפחות מקום לאחסן את המפתחות הפרטיים שלנו). זה מביא אותנו לארנקי איטריום מאובטחים על ידי הצפנה.

אחד החסרונות באיבוד המפתח הפרטי שלנו הוא שנאבד את כל מטבעות האיטריום בחשבון שלנו ומאוד קשה לשחזר אותם, זה "קצת" יותר גרוע מלשכוח סיסמה.


יש אפשרויות רבות עבור הארנקים המאחסנים מטבעות וירטואליים, כמו שדנו כבר בארנקים הוירטואלים של הביטקוין, ארנקי שולחן העבודה, ארנקי אינטרנט, ארנקי חומרה וארנקי נייר.

בחירה באחד מהם תלויה בהעדפות הפרטיות שלנו, איזה נוחות אנחנו רוצים ואיזה סוג של אבטחה. בדרך כלל שני מושגים אלה מתנגשים זה עם זה- ככל שהנוחות נוחה יותר, כך הביטחון פוחת (ולהפך).

 

ארנק שולחני - Desktop wallet

ארנקים שולחניים רצים על המחשב האישי או הנייד. אפשרות אחת היא להוריד את מערכת ה-ethereum (עותק של blockchain). ישנם מספר מערכות איטריום שנכתבו בשפות תכנות שונות עם חילופי ביצועים שונים.

תהליך ההורדה יכול להימשך כמה ימים, והוא רק יגדל כמו שהאיטריום גדל, הארנק צריך להישאר מסונכרן עם העסקאות במערכת ה-Blockchain.

 

ארנקים ניידים- Mobile wallet

מערכות של ארנקים נידיים דורשות פחות נתונים להורדה כדי להתחבר לרשת ולעשות עסקאות ולכן הן מתאימות יותר להורדה לטלפון.

אפשרויות הלקוח קלות יותר ונוחות יותר אבל לא ממש בטוחות. מערכות מלאות של איטריום מציעות דרך מאובטחת יותר לקבלת עסקאות משום שהן לא צריכות להסתמך על כורים או רשתות כדי לשלוח להן מידע מדויק - מערכות אלו מאמתות את העסקאות בעצמן.

אחסון מפתחות פרטיים על התקן מנותק מהאינטרנט (שיטה המכונה "אחסון קר") היא הדרך הכי בטוחה לשמירת המטבעות הדיגיטליים שלנו.


ארנקי חומרה- Hardware wallet

ארנקי חומרה, אשר לעתים קרובות קטנים כמו אצבע או שתיים, טועמים את הטוב משני העולמות. אלה התקנים מאובטחים וניתן לעתים קרובות לנתקם מהאינטרנט והם יכולים לחתום על עסקאות בלי להיות מקוונים (מחוברים באונליין).

 


ארנקי נייר

אפשרות נוספת של אחסון קר היא הדפסה או כתיבה של המפתח הפרטי על פיסת נייר. כלים מקוונים יכולים ליצור זוגות של מפתחות ישירות במחשב שלנו - לא בשרתים של אתר אינטרנט מסוים, דבר העלול להשאיר את המפתחות פגיעים אם והאתר נפרץ.

ניתן גם ליצור מפתחות באמצעות שורת הפקודה(CMD), בתנאי שיש לנו את חבילות ההצפנה הנדרשת מותקנת בשפה המועדפת עלינו.
שוב, אם אנו נאבד את המפתח הפרטי שלנו, זה נעלם לתמיד.
הדבר הטוב ביותר הוא להשקיע קצת זמן נוסף על יצירת עותקים מרובים של המפתח הפרטי ואז לאבטח אותם במקומות שאנו חושבים שהם יהיו בטוחים.

 

קניה של איטריום(איתריום)

קבלה של איטריום משתנה לפי מדינה או לפחות לפי מטבע. צריך למצוא אדם שיש לו איטריום או שרוצה למכור לנו אותם.

בישראל אפשר להשתמש בגוף אחד עקרי כדי לקנות את מטבעות האיטריום:

CoinMama

תמיד יש אפשרות להיפגש ולקנות או למכור את האיטריום, האופציה הזאת מאוד רלוונטית לאנשים שגרים בערים מרכזיות אבל לא תמיד האופציה קיימת באזורים פחות מאוכלסים.

ניתן לקנות איטריום עם דולרים או ביטקוין דרך חילופי מטבעות ברשת או דרך ברוקרים. נכון להיום אין דרך לקנות מטבעות איטריום בשקלים, נצטרך להמיר את השקלים לדולרים (במידה ואין לנו ביטקוין) ובדר"כ הליך זה מחייב הליך הרשמה מוקדמת.
 

רכישה של איטריום בעזרת מטבעות אחרים


הביטקוין הוא הנפוץ ביותר במטבעות הדיגיטלים ואנשים ברחבי העולם נוטים יותר לסחור בו. אז, אם אנחנו רוצים לקנות לדוגמה אתריום בשקלים, הדרך הקלה ביותר היא לרכוש ביטקוין בבורסה ולאחר מכן להמירו לאיטריום.

ברגע שיש לנו איטריום אנחנו יכולים לשלוח אותו ישירות לאדם אחר ('peer-to-peer'), כמו כן יש עמלה קטנה על מכירה וקניה של המטבע הווירטואלי הזה, כמו עמלות על עסקאות בבנק - רק שכאן הן נמוכות ומהירות בפער משמעותי.

התחילו לסחור כאן.

מסחר בביטקוין