מסחר בביטקוין בישראל
מסחר בביטקוין
מסחר לישראלים בזול

תעשיית ה-איי-סי-או מגייסת יותר מביליון דולר החודש

בזמן שהביטקוין ושאר האלטקונים כיכבו בחודש דצמבר, תעשיית ה-איי-סי-או גדלה בשקט. מנקודת מבט תקשורתית, הקיץ של 2017 היה כאשר תעשיית ה-איי-סי-או הייתה בשיאה, זה קרה כאשר חברות שהנפיקו מטבעות גייסו מאות מליוני דולרים. מנקודת מבט פיננסית, דצמבר הוא החודש הכי משתלם עד כהה עם מעל ל-1 מיליארד דולר שגויסו מהנפקות ראשונות של מטבעות בפעם הראשונה.

 

מכירות קטנות הן עסק גדול

 

ההגדרה של מה שמייצר מכירה "קטנה" מתפתחת במרחב שבו משקיעים מיליוני דולרים לחברות סטארט-אפ שאין להן אפילו צוות פיתוח. עם זאת, ברור כי המכירות האסייתיות, במיוחד אלו שאינן מנותקות, הופכות לפחות שכיחות. ה- ICO האחרון שנסגר עם 200 מיליון דולר, היה בספטמבר האחרון, פתיחתם של אותם אסימונים נקטעה על ידי המשקיעים המוסדיים.

 

לפני כן, טזוס היתה המכירה הציבורית האחרונה שבה היו מוערבים 200 מיליון דולר. הרשומות שנעשו על ידי טזוס עשויות להיות אחת הסיבות לכך שמשרד הבינוי והשיכון שמר על פרופיל נמוך יותר ברבעון הרביעי של שנת 2017. מאחורי הקלעים, זה היה עסקים רגיל עם כמות מכירות של יותר מאשר אי פעם. חודש דצמבר היה מלא בהפתעות וחברות שגייסו לא מעט כסף:

Sirin Labs - כ-158 מיליון דולר

Bankex-  כ-70 מיליון דולר
Nebulas - כ-60 מיליון דולר

2018 נראת כשנה שהולכת לישבור עוד שיאים

 

דצמבר היה החודש הראשון שה- ICOs גייסו מעל ל-1 מיליארד דולר. התעשייה סיימה את השנה בשיא של 1.2 מיליארד דולר, כאשר  Sirin Labs ו- Bankex עוזרים לדחוף את הסכום הכולל מעל לסף הסמלי. לדברי Tokendata, פירוש הדבר כי סך של כ -5.6 מיליארד דולר גויסו מה-ICO ב-2017, בהתבסס על 442 מפעלי ICO שהושלמו, עם חציון של 4.5 מיליון דולר.כמו כן, Tokendata נוטה לרשום רק את ה-ICOs הגדולים ביותר.

 

נראה שחודש ינואר הולך להיות עוד חודש של כמות מכירות גדולה הודות להצעות הגדולות של WYS Token, פרויקט מסחר אלקטרוני, ו-Cryptohawk, פתרון תשלום All-in-one. החברה שבסיסה בשוויץ שואפת לחבר את כל המטבעות הדיגיטליים ביחד (נגישות מושלמת). הפרויקט של Cryptohawk כולל תוכניות של כספומטים של מטבעות דיגיטליים וכרטיסי אשראי, שני שירותים פיננסיים אשר מושכים הרבה תשומת לב של חברות ICOs. שירותי ההלוואות גם נראים כמו משהוא טוב שיקרה בשנת 2018. פלטפורמות של Salt ו Ethlend כבר חיות על זה ועובדות.

 

איכות ולא כמות

 

מנקודת מבט של השקעות, ICOs הם עסק ריווחי. ההערכה היא כי שני שלישים של מכירות אסימון לא באמת עובדות והחברות נעלמות או נשארות בקרקעית; ניתוח אחד של 400 ICO שהושלם בשנת 2017 מצא כי 35% דיווחו על נתוני גיוס הכספים שלהם. השאר נשארו בשקט, מה שמעיד שלא הצליחו לגייס כסף או שהמטבע שלהם גייס סכום מסויים אבל הערך שלו לא עלה.

© 2018 By Mr. Bitcoin

אין להשתמש בכל חומר כתוב באתר ללא אישור מפורש בכתב - דבר היכול להוביל לתביעה

  • Facebook Social Icon
בקרו והתעדכנו
צרו קשר

מסחר קניה ומכירה במטבעות וירטואליים מהווה סיכון - האחריות מוטלת על הסוחר בלבד