מסחר לישראלים בזול

תפעול שרת כרייה של ביטקוין

ישנן שלוש קטגוריות עיקריות של כריית ביטקוין, כל אחת מהם יקרה יותר וחזקה יותר מהשניה. במדריך זה תקראו איך להגדיר מערכות ופונקציות של כורה ביטקוין וגם איך לגרום לכל אחת משלושת הקטגוריות לעבוד.

 

בשלב זה, תוכלו להבין איך עובד הביטקוין ומה המשמעות של כרייה.

איך ניתן ליצור שרת שיתחיל לייצר לנו מטבעות ביטקוין? השלב הראשון הוא להחליט באיזה חומרה אנחנו בוחרים להשתמש וישנם 2 דברים שצריך לקחת בחשבון:
 

קצב ה-הָאש


האש הוא מספר החישובים שהמעבד מבצע בכל שניה בזה שהוא מנסה לפתור משוואת מתמטיות שדיברנו עליהן מקודם.

את ההאשים ניתן למדוד במגה-בייט , בג'יגה-בייט ובטרה-בייט פר שניה, ככל ששרת או מחשב יכול לכרות יותר האשים ככה הסיכוי לקבל מטבעות ביטקוין גדול יותר.

ניתן לקבל המון מידע בדף הזה במידה ואתם מתחילים ומעוניינת להתעסק בכריית ביטקוין.

 

צריכת אנרגיה

כל כוח מחשוב צורך חשמל וזה עולה כסף. כדאי לבדוק את צריכת האנרגיה של החומרה בוואטים, ורצוי לוודא ולדעת שאנחנו לא מבזבזים יותר חשמל ואמצעים אחרים (כספיים) מכמות הביטקוין הפוטנציאלי שאנו יכולים להרוויח.

צריך להשתמש בשני הגורמים שציינו כאן כדי להבין את כמות ההאשים שאנחנו יכולים לייצר ולקבל עבור כל ואט שאנחנו משתמשים. הנוסחה פשוטה - לחלק את מספר ההאשים במספר הואטים.
לדוגמה, אם יש לנו 500 GH / sec במכשיר וזה צורך 400 וואט, אז אנו נקבל 1.25 GH / sec לכל וואט. אפשר לבדוק את חשבון החשמל או להשתמש במחשבון מחיר חשמל באינטרנט כדי לגלות כמה זה יוצא בשקלים.


חומרה לכריית ביטקוין


ישנן שלוש קטגוריות חומרה עיקריות עבור כורים: GPUs, FPGAs, ASICs. נחקור אותם לעומק.

מעבד GPU
הקטגוריה החזקה ביותר של חומרה לכריית ביטקוין היא המחשב עצמו. תיאורטית, ניתן להשתמש ב- CPU של המחשב שלנו עבור כריה של מטבעות הביטקויין אבל בפועל זה מאוד איטי ולא יעיל.

 

ניתן לשפר את קצב ה- Hash bitcoin שלנו על-ידי הוספת חומרת גרפיקה למחשב השולחני שלנו. כרטיסים גרפיים תוכנה ועיבוד גרפי (GPUs) - אלה נועדו עבור נוסחאות מתמטיות קשות ומסובכות. כרטיס גרפי כזה מאפשר לחשב את כל המצולעים המורכבים הדרושים במשחקי וידאו מתקדמים. כמו כן זה גם משפר את ביצועי המחשבים במיוחד ב SHA hashing, במתמטיקה הדרושה כדי לפתור בלוקים של עסקאות.

ניתן  לקנות GPUs משני ספקים עיקריים: ATI ו Nvidia. כרטיסי high-end יכול לעלות מאות ואף אלפי שקלים, אבל גם לתת יתרון משמעותי על פני hashing CPU. לדוגמה, כרטיס מסך ATI 5970 יכול לתת מעל 800 MH / sec בהשוואה למעבד, אשר בדרך כלל ייתן לך פחות מ -10 MH / sec.

אחד הדברים היפים ב-GPUs הוא שהוא גם משאיר אופציות פתוחות בפנינו. יחידות אלה יכולות לשמש עם מטבעות וירטואלים אחרים ולא רק ביטקוין ולייט-קוין. המערכת הזאת מותאמת וידידותית למעבדים של GPUs, מה שהופך אותה לאפשרות טובה עבור האנשים שכורים ב-GPU ורוצים לעבור לעבוד עם מטבעות שונים.
כריית GPU כמעט מתה נכון להיום, כריית הביטקויין נהייתה קשה בגלל התחרות הרבה.

 

מכרה של FPGA

זהו מערך שדה לתכנות שדה שהוא מעגל משולב שנועד להיות מוגדר לאחר שנבנה. זה מאפשר ליצור חומרת כרייה ולקנות את הצ'יפים בכמויות ולאחר מכן להתאים אותם עבור כריית ביטקוין. בגלל שהם מותאמים אישית עבור כרייה, הם מציעים שיפור ביצועים ב- CPUs ו ב- GPUs. שבבי FPGA בודדים כבר פועלים בקצב של 750 Megahashes / sec וכמובן שאפשר לשים יותר שבבים ולגרום לפעולה להיות יעילה אף יותר.

כריית ביטקוין על ידי ASIC

יישומים ספציפיים של מעגלים משולבים (ASICs) נועדו במיוחד כדי לבצע רק דבר אחד: לכרות מטבעות ביטקוין במהירות עם צריכת חשמל נמוכה יחסית. שבבים אלה מתוכננים במיוחד עבור משימה זו ולאחר סיום השימוש איתם - ניתן לשלוח חזרה ליבואן לצורך חידוש.

מעגלים אלה יקרים ולוקח זמן לייצר אותם - אבל הביצועים מדהימים. היום יחידות נמכרות עם מהירויות שנעות בין 5-500 Gigahashes / sec. ישנם ספקים שכבר מבטיחים התקני ASIC עם כוח הרבה יותר גדול בכדי לשפר את היעילות.

 

חישוב רווחיות הכרייה

לפני ביצוע הרכישה, צריך לחשב את הרווחיות הצפויה של הכורה באמצעות מחשבון רווחיות הכרייה. ניתן להזין פרמטרים כגון עלות ציוד, שיעור האש, צריכת החשמל ואת המחיר של הביטקוין הנוכחי כדי לראות כמה זמן זה ייקח כדי להחזיר את ההשקעה ולהתחיל להרוויח.

אחד הפרמטרים המרכזיים האחרים כאן הוא הקושי ברשת. מדד זה קובע כמה קשה לפתור בלוקים של עסקה מסוימת והוא משתנה בהתאם לשיעור ה-hash של הרשת. הקושי צפוי לגדול באופן משמעותי כאשר מכשירי ASIC מגיעים לשוק, לכן כדאי להגדיל את הערך הזה במחשבון כדי לראות מה ההחזר על ההשקעה כשאר יהיו יותר אנשים שיצטרפו למשחק.

מדריך לחישוב רווחיות נמצא כאן.

לאחר שבחרנו את החומרה שלנו,נצטרך לעשות עוד כמה דברים

להוריד את התוכנה
בדרך כלל בעת שימוש GPUs ו FPGAs, נצטרך מחשב מארח שפועל על שני דברים: לקוח הביטקויין הרגיל ואת תוכנת הכרייה.

לקוח bitcoin רגיל
תוכנה זו מחברת את המחשב לרשת ומאפשרת לה לתקשר עם לקוחות הביטקוין ונותנת אפשרות למעקב אחרי העברת עסקאות ב-Blockchain. זה ייקח קצת זמן כדי להוריד את כל הבלוק של הביטקוין כדי שיוכל להתחיל לרוץ.

תוכנת כריה לביטקוין

התוכנה של כריית הביטקון היא מה שגורמת לחומרה לעשות את העבודה שלה- לעבור בין בלוקים ועסקאות כדי לפתור אותן. ישנן המון תוכנות כאלה בשוק שזמינות לכל מערכות ההפעלה הקיימות.
ייתכן כי בנוסף יהיה צורך בתוכנת כרייה עבור כורה ASIC. גם, נכון להיום, הטכנולוגיה כל כך מתקדמת שכל מה שנותר לנו לעשות זה לחבר לשקע ולא להתעסק יותר מידי בפעולות מיותרות ומסובכות.

 

הצטרפות לבריכת כרייה


נכון להיום כריה לבד היא לא כל כך יעילה. כמות המטבעות שאפשר להרוויח לבד לא שווה את המאמץ, בשביל זה המציאו בריכות כריה.

בכירות כריה זה קבוצת אנשים שעושים את אותה הפעולה ובסוף מתחלקים כל אחד לפי החלק היחסי שהוא תרם ובכך מצליחים לגרוף כמויות גדולות של ביטקוין.

מדריך על בכירות כרייה נמצא כאן.

כתבות בנושא     

מסחר בביטקוין בישראל

  כתבות בנושא

קניה של ביטקוין באשראי
מסחר בביטקוין