מסחר לישראלים בזול

מה טכנולוגית הבלוקצ'יין יכולה לעשות?

מוסדות פיננסיים מימנו אין סופר תעשיות ב30 שנים האחרונות, יש להם מושג מה טכנולוגיה מהפכנית יכול לעשות בעולם ולאיזה מספרים היא יכולה להגיע.

לכן, כדי להקדים את השינוי, הבנקים היו מקימים מעבדות מו"פ, בניית מרכזי בדיקה והקמת שותפויות עם מפתחי Blackchain כדי להבין את הפוטנציאל המהפכני של הטכנולוגיה.

מוסדות פיננסיים היו הראשונים שטבלו את הרגלים שלהם אבל לא רק, גם האקדמיה, ממשלות וחברות ייעוץ ניסו ללמוד את אותה טכנולוגיה.

בעצם כל העבודה הזאת היא לשימוש של הביטקוין או של האיטריום או כל מטבע וירטואלי אחר. כמו כן רוצים גם למצוא עוד בלוקים ולהגדיל ולפתח את מערכת ה-Blockchain.

 

התהליך כבר עובד ופועל, יותר נכון, העסק הזה רץ כבר יותר מ 30 שנה. ונכון להיום זה מה שה-Blockchain יכול לעשות:

 

יצירת זהות דיגיטלית


כפי שדנו במדריך שלנו "איך עובדת טכנולוגית ה-Blockcahin?", מרכיב הזהות של הטכנולוגית ה-Blockchain מתממש באמצעות שימוש במפתחות הצפנה. שילוב מפתח ציבורי ופרטי יוצרים סימון חזק של זהות דיגיטלית המבוססת על מתמטיקה.

כתבות בנושא     

כתבות בנושא     

שיטת עבודה של בלוקציין


מפתח ציבורי הוא האופן שבו אנו מזוהים בקהל (כמו כתובת דוא"ל), מפתח פרטי הוא כיצד אנו מאשרים או נותנים הסכמה לאינטראקציות דיגיטליות. קריפטוגרפיה היא כוח חשוב שעומד מאחורי הקלעים בטכנולוגית ה-Blockchain.

 

משמש כמערכת רשומה


Blockchains הם חידוש במידע והפצה מידע. הם טובים להקלטת נתונים סטטיים (רישום) או נתונים דינמיים (עסקאות), מה שהופך אותו לאבולוציה שלמה של מערכות תיעוד.

 

במקרה של רישום, הנתונים יכולים להיות מאוחסנים על blockchains בכל שילוב בשלוש דרכים:


1. נתונים לא מוצפנים - ניתנים לקריאה על ידי כל משתתף blockchain, נתונים אלה שקופים לחלוטין.
2. נתונים מוצפנים - ניתן לקרוא על ידי משתתפים עם מפתח פענוח. המפתח מספק גישה לנתונים על blockchain והוא יכול להוכיח מי הוסיף את הנתונים ומתי במידה והוספו.
3. נתונים Hashhed - ניתן להציג לצד הפונקציה שיצרה את זה כדי להראות את הנתונים שלא טופלו.

 

השימוש ב-Blockchain hashes נעשה בדרך כלל בשילוב עם הנתונים המקוריים המאוחסנים מחוץ לשרשרת המידע. "טביעות אצבע" דיגיטליות, לדוגמה, מוטמעות לעתים קרובות לתוך הבלוקים, בעוד שהגוף העיקרי של המידע יכול להיות מאוחסן באופן לא מקוון. שיטה זו יעילה במיוחד ויכולה לשנות את האופן שבו ארגונים שונים פועלים יחד.
נכון לעכשיו, הנתונים נשמרים בשרתים פרטיים, יש עלויות לא נמוכות על עסקאות בין חברות.

 

חוסר יכולת להשתנות


בתוך רשת הBlockcahin יש המון נתונים ובגלל זה הם נקראים לעתים קרובות כלא משתנים. במילים אחרות, זה יהיה מאמץ ענק לשנות ערך במאגר כי זה ידרוש לשנות את כל הנתונים שמגיע לאחר מכן. בדרך זו, זוהי יותר מערכת רשומה מאשר מסד נתונים.

 

משמשת כפלטפורמה

המטבעות הווירטואליים היו הפלטפורמה הראשונה שפותחה באמצעות טכנולוגיית הBlockchain. היום, אנשים מתחלקים לשני סוגים: פלטפורמת מסחר מטבעות וירטואלים ולפלטפורמה של חוזים חכמים(קניה ומכירה).
המונח "חוזים חכמים" הפך להיות ביטוי של יום יום, אבל הרעיון למעשה יכול להיות מחולק למספר קטגוריות:

 

ישנם "מכונות אוטומטיות" של חוזים חכמים שנוצרו בשנות ה -90 על ידי ניק זסאבו. זה המקום והזמן שבו מכונות התחילו לעסוק בקבלת קלטים חיצונים (Cryptocurrency) ובשליחה של אות שמפעיל פעילות Blockchain.

 

ישנם גם חוזים משפטיים חכמים, או חוזים Ricardian. חלק גדול מהעסק הזה מבוסס על הרעיון כי חוזה הוא מפגש של מוחות וכי הוא תוצאה של מה שהסכימו הצדדים. חוזה יכול להיות שילוב של הסכם בעל פה, הסכם כתוב, ועכשיו גם כמה היבטים שימושיים של blockchains כמו חותמות זמן, אסימונים, ביקורת, תיאום מסמכים או לוגיקה עסקית.

לבסוף, יש את חוזה ה-Ethereum שהוא כולל תוכניות ששולטות בנכסים מסוג הBlockchain שמתבצעות רק כשיש אינטראקציות עם ה-Bloackchain. האיטריום עצמו הוא פלטפורמה של קודים וחוזים.
Blockchains אינם בנויים מתוך טכנולוגיה חדשה. הם בנויים מתוך שילוב של שלוש הטכנולוגיות הקיימות שדיברנו לפני.

  כתבות בנושא

מסחר בביטקוין
קניה של ביטקוין באשראי