מסחר לישראלים בזול

מה הן בריכות כרייה של ביטקוין?

קודם כל, מהי כריית ביטקוין בקצרה?

משמעותו של המושג כרית הביטקוין הוא ייצור המטבעות החסרים (20% מכלל המטבעות בסה"כ נכון להיום). דבר זה נעשה ע"י מחשבים חזקים המעבדים נוסחאות מתמטיות המאפשרות את ייצורו.

 

אחת השאלות הראשונות של כל מי שמעוניין לכרות כל סוג שהוא של מטבעות וירטואליים היא - האם כדי לעשות זאת סולו או להצטרף לדבר הנקרא "בריכה". יש שפע של סיבות בעד ונגד בריכות הכרייה. עם זאת, היות והיום מאוד קשה לבצע כריה לבד, זאת עקב התחרות והביקוש הגדול, אנשים בוחרים להצטרף לקבוצות הכרייה וככה עובדים יותר ביעילות (על כך נסביר בהמשך).

יתרונות וחסרונות

אם אנחנו מחליטים (או מחליטים שלא) להצטרף למאגר כרייה, צריכים להבין שזה בעיני המתבונן - היתרונות והחסרונות הם בדיוק אותו הדבר. מי שהולך סולו אומר שאין צורך לחלוק את השלל, אבל הסיכויים לקבל שלל הם נמוכים ולעומת זאת כשאר נכנסים לבריכה יש סיכוי הרבה יותר גדול של פתרון בלוק וזכייה בששלל, כי השלל יתחלק שווה בשווה (תלוי מה כל אחד תרם) בין חברי הקבוצה.

 

הצטרפות למאגר כרייה או כרית סולו (כריה על המחשב\ים שבבעלותך) תלויה בבחירה אישית שלך.

הבוחרים ללכת סולו, אומרים שאין צורך לחלוק את השלל עם אחרים, אך צריכים להבין שהסיכויים לקבל שלל (ביטקוין) הם נמוכים יותר לעומת בריכות כרייה, שבהן סיכויים גדולים יותר של פתרון הבלוק וזכייה בשלל. הביטקוין מתחלק שווה בשווה (תלוי בתרומה שלך לכרייה) בין חברי הקבוצה.


הצטרפות לבריכה יוצרת זרם קבוע של הכנסות, גם אם כל תשלום צנוע בהשוואה לגמול בלוק מלא (אשר עומד כיום על 25 XBTC).


חשוב לדעת שאסור לקבוצת אנשים או לבריכה לשלוט ב51% מהנוסחאות בשוק הביטקוין. אם ישנה ישות אחת ששולטת למעלה מ -50% מכוח המחשוב של רשת המטבעות הוירטואלים, היא יכולה - באופן תיאורטי - להמיט הרס בכל הרשת.

בתחילת 2014, רבים הביעו חשש כי בריכת הכרייה GHash.io bitcoin התקרבה לסף הזה, ובעקבות זאת, המון כורים הפסיקו לעבוד עם אותה הבריכה ונכנסו לבריכות כריה אחרות.

 

קושי בכריה


במקרה של הביטקוין, רמת הקושי הנוכחית היא כל כך גבוהה שזה כמעט בלתי אפשרי עבור אנשים פרטיים להרוויח רווחי כרייה. אלא אם כן, כמובן, יש לך לאחד מאיתנו מסוף מלא של ASICs שיושב בתנאים טובים. למתחילים כדאי להצטרף לבריכת כרייה כי זאת הדרך הטובה ביותר לחתוך רווח קטן על פני תקופה קצרה.

 

לאיזה מטבעות עדיף לעשות כרייה?

כמובן שהביטקוין אינו המטבע היחיד  - ניתן בקלות למצוא רשימות ארוכות של בריכות כרייה עבור מטבעות וירטואליים שונים (כמו אטריום, ריפל ומונרו).


שיטה אחת של כריית הביטקוין מאפשרת "מיזוג כרייה". זה המקום שבו בלוקים שנפתרים עבור הביטקוין יהיו בעלי שימוש גם עבור מטבעות אחרים המשתמשים באותו אלגוריתם (לדוגמה, namecoin ו devcoin) זאת כדי לחצוב מטבעות שחולקים אלגוריתם דומה וכך להרוויח מכמה כיוונים במקביל.

ישנם כורים שאין להם חומרה חזקה במיוחד ומהסיבה הזאת הם צריכים להסתכל על 'altcoins' ולא על מטבעות הביטקוין בגלל שהמטבעות האלו מבוססים על אלגוריתם scrypt ולא SHA256. במילים פשוטות יותר, הנוסחאות בהן מטבעות הביטקוין משתמשות הן יותר קשות לפיצוח ע"י מעבדים במחשבים יומיומיים, ומטבעות אחרים מתבססים על חישובים פשוטים יותר.


אם איננו בטוחים לאיזה מטבע הכי טוב לנו לעשות כרייה, ישנה בריכה בשם "Multipool" אשר באופן אוטומטי מחליפה את חומר הכרייה שלנו בין מטבעות ה- altcoin ומוצאת את זה שהכי ריווחי לנו.

Multipool מתעדכן כל 30 דקות ועם הזמן נראה איזה מטבע הכי טוב לנו, איזה פחות וכמה ריווחי מה שאנחנו רוצים לעבוד עליו.

מה ניתן להרוויח מבריכות כריה?

כאשר מחליטים לאיזה בריכת כרייה להצטרף צריך לבדוק איך מתחלקים ברווחים בין המשתתפים.

ישנן שיטות רבות בהן בריכות יכול לחלק תשלומים, רובן מתרכזות בכמות "המניות" שהכורה הגיש ותרם לבריכה.

 

מניות(חלקים) הם רעיון מסובך להבין, צריך לזכור שני דברים: ראשית, הכרייה היא תהליך לפתרון פאזלים קריפטוגרפיים; שנית, לכרייה יש רמת קושי. כאשר כורה 'פותר בלוק'  הוא מקבל את השלל שלו לפי רמת הקושי של אותו הבלוק, ניתן לראות את זה באותה מידה של איכות בבגדים, בגד איכותי עולה יותר בגד איכותי פחות זול יותר.

 

בנוסף, מאגר כרייה קובע רמת קושי בין 1 לבין הקושי של המטבע, כורה מחזיר בלוק שבו ציון רמת קושי של הבריכה לבין רמת הקושי של המטבע. המספרים  מצביעים על כמה כוח עיבוד הם תורמים לבריכה - טוב יותר החומרה = המניות נוצרות יותר מהר ובכמות גדולה יותר משמע אפשר לעשות יותר כסף.

הגרסה הבסיסית ביותר של חלוקת תשלומים היא מודל "תשלום למניה" (PPS).

 

להתחיל לעשות כריה בבריכה


לאחר שהחלטנו על איזה מטבע כדי לנו לעשות כרייה ועם איזה בריכה נעבוד, הגיע הזמן להתחיל. יש צורך בליצור חשבון באתר של הבריכה, זה בדיוק כמו להירשם לשירות אינטרנט אחר. לאחר שיש חשבון, יש צורך ליצור 'עובד'.

במידה ואתם מעוניים להתחיל להקים שרת כריה בעצמכם עם כמה חברה הכנו לכם מדריך במיוחד בשביל זה!

כתבות בנושא     

מסחר בביטקוין בישראל

  כתבות בנושא

קניה של ביטקוין באשראי
מסחר בביטקוין